:: :: :: Moje Konto  |  Zawartość koszyka  |  Zamówienie   

FIRANY DO SALONU - PORADY

0,00zł

>

Firany do salonu

Firana nie jest nie znaczącym fragmentem materiału, który ma osłonić wnętrze naszego mieszkania przed oczami sąsiadów. To również niezwykle ważny element dekoracyjny, bez którego nie może obejść się żadne okno.
Szczególną rolę pełnią firany w salonie. Nadają bowiem wnętrzu niepowtarzalny klimat i są jednym z ostatnich elementów dekoracyjnych który nadaje salonowi wyrafinowany styl. Za pomocą zwykłej firanki w salonie można całkowicie zmienić wystrój wnętrza – i to w sposób delikatny i niezauważony.

Jak dobrać właściwe firany i zasłony do salonu?

Przede wszystkim, firany do salonu kupuje się pod koniec urządzania wnętrza. Z wiedzą na temat tego, jak wygląda w całości pokój oraz jak usytuowane są meble prościej jest bowiem dobrać zarówno odpowiedni wzór firany do salonu, jak i jej kolorystykę.

Firanki do salonu można uszyć na miarę, bądź zdecydować się na jeden z wielu dostępnych w sprzedaży gotowych wzorów. Nowoczesne firany do salonu mogą różnić się zarówno krojem jak i fakturą materiału zupełnie odbiegać od tradycyjnego wyobrażenia firan. Kupić bowiem obecnie można firany wykonane z takich materiałów jak koronka, organtyna, czy tiul. Wybierając rodzaj firan do salonu zwrócić uwagę trzeba na takie elementy jak:

  • Kolorystyka firan i zasłon do salonu vel kolorystyka mebli i ścian – kolory muszą być dopasowane do koloru ścian. O ile najpopularniejszy kolor firan to nadal biały, o tyle nowoczesne firanki można nabyć w każdym kolorze tęczy – warto skorzystać z takiego bogactwa możliwości, pamiętając jednak, aby kolory ścian i firanek do salonu były do siebie dopasowane (najczęstszym błędem jest dopasowywanie zasłon do koloru ścian „ton w ton” – w efekcie okno wraz dekoracją tworzy nieciekawe, płaskie wnętrze).
  • Forma firan – nowoczesne wzory i sposoby upinania pozwalają już zerwać z typowymi, prostymi firankami i upinanymi po obu bokach okna zasłonami.
  • Warto skorzystać z fantazyjnych upięć, lambrekinów, taśm maskujących czy detali dekoracyjnych wykonanych z metalu bądź drewna.
  • Długość firany – choć tradycyjnie, firany metrażowe do salonu sięgają ziemi, bawiąc się formą wprowadzać można asymetryczne cięcia i coraz bardziej modne długości 3/4.

Sytuacja szczególna – firany balkonowe do salonu.

Bardzo często salon jest miejscem zaopatrzonym w okna balkonowe wychodzące na ogród bądź salon. W takim przypadku konieczne są firany balkonowe które muszą być zarówno piękne jak i wygodne w użytkowaniu (nie mogą na przykład zawijać się czy drzeć w momencie każdorazowego otwierania okien balkonowych). Dodatkowo balkonowe firany do salonu stanowić muszą jednolity projekt koncepcyjny z pozostałymi firanami – nawet jeśli przy pozostałych oknach zdecydujemy się na krótsze firanki.

 

TEKST INFORMACYJNY - NIE DO SPRZEDAŻY

Data dodania produktu do sklepu: sobota, 07 marzec 2009.
Recenzje
Zapraszamy do zakupów naszych gotowych kompletów firan, firanek, elementów wystroju okien i wszelkich dodatków do upiększenia Państwa wnętrz. Prócz standardowych firan pokojowych i firanek kuchennych, mamy również firnany dziecięce oraz najmodniejsze w tym sezonie firanki sznurkowe, tzw. makarony czy spaghetti. By nadać mieszkaniom charakteru polecamy stylowe zasłony, lambrekiny, panele i rolety rzymskie. Wszystkie elementy w atrakcyjnych cenach i wyjątkowych wzorach! W przyjaznej odsłonie i prostym systemie sprzedaży on-line znajdą Państwo najtańsze: firany, firanki, gipiury, zasłony, zasłonki, zazdroski, lambrekiny, panele, firanki sznurkowe, girlandy, rolety rzymskie, klipsy, klamry, narzuty, obrusy - ZAPRASZAMY!!!

Informacje zawarte na stronach sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa. Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne nie zawierają uchybień lub błędów, które nie mogą jednak być podstawą do roszczeń.