:: :: :: Moje Konto  |  Zawartość koszyka  |  Zamówienie   

UPINANIE FIRAN - PORADY

0,00zł

>

Upinanie firan

Firany i zasłony są nieodzownym elementem dekoracyjnym każdego domu. Choć zdarzają się mieszkania, w których okna dekoruje się roletami i żaluzjami, to jednak firanki i zasłony są w Polsce nadal najbardziej popularne.

Tradycyjne dekorowanie okien prostymi zawieszanymi na żabkach firanami i lnianymi zasłonami na szczęście odeszły już do lamusa, mamy teraz bowiem bogactwo wzorów, modeli, kolorów, materiałów a także sposobów na upinanie firan możliwych dzięki nowym dodatkom dekoracyjnym jak fleksy, troczki, czy tunelowe kieszenie. Wbrew pozorom, przez ten nadmiar możliwości wybór zasłony nie jest wcale prosty. Paniom które nie mają pomysłu, poleca się gotowe firany i zasłony – przy ich zastosowaniu upinanie firan i zasłon nie stanowi większego problemu. Chcąc zaś ozdobić swoje okno w niepowtarzalny i indywidualny sposób, można do szycia i upinania firan wynająć profesjonalną firmę, bądź zająć się tym samodzielnie. Dekoracyjne upinanie firan oferuje wiele firm, które zajmują się szyciem gotowych oraz zleconych dekoracji okiennych. W ich ofercie znaleźć można różnorodne wzory upinania firan.

Sposoby upinania firanek zależeć mogą zarówno od charakteru wnętrza, rodzaju karnisza czy sposobów mocowania firanki. Wykorzystuje się koła, szelki, fleksy, żabki w wielu dekoracyjnych odmianach, przeszycia tunelowe, troczki czy wreszcie taśmy marszczące.

Taśmy marszczące oszczędzają czas potrzebny na upinanie firan. Wszywa się je w górną część firany bądź zasłony i dzięki usztywnieniom taśmy, firany i zasłony idealnie się układają, przez co dodatkowo zwiększa się ich wartość dekoracyjna. Taśmy marszczące dają wiec dwie zalety – oszczędzają czas i dodatkowo podnoszą urodę okiennej dekoracji. Taśmy do upinania firan można nabyć w pasmanteriach i wszyć je samemu, bądź zlecić to firmie która wykonuje szycie i upinanie firan.

Dobrze ubrane okno to również odpowiedni dobór kolorystyczny zasłon i firan oraz wybór odpowiedniego materiału. Upinanie firanek zależy również od rodzaju wykorzystanego materiału – nie każdy rodzaj materiału będzie dobrze wyglądał z troczkami, nie każdy nadaje się do zastosowania taśmy marszczącej. Dekoracja okienna może bowiem za pomocą odpowiednich wzorów firan, zasłon i ich upięcia optycznie zwiększyć pomieszczenie, obniżyć jego wysokość czy podkreślić konkretną część pomieszczenia. Dobierając upięcie firanek, ich kolor i materiał można sterować tymi możliwościami.

 

TEKST INFORMACYJNY - NIE DO SPRZEDAŻY

Data dodania produktu do sklepu: sobota, 07 marzec 2009.
Recenzje
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

DEKORACJE OKIEN - PORADY

WYSTRÓJ OKIEN - PORADY
Zapraszamy do zakupów naszych gotowych kompletów firan, firanek, elementów wystroju okien i wszelkich dodatków do upiększenia Państwa wnętrz. Prócz standardowych firan pokojowych i firanek kuchennych, mamy również firnany dziecięce oraz najmodniejsze w tym sezonie firanki sznurkowe, tzw. makarony czy spaghetti. By nadać mieszkaniom charakteru polecamy stylowe zasłony, lambrekiny, panele i rolety rzymskie. Wszystkie elementy w atrakcyjnych cenach i wyjątkowych wzorach! W przyjaznej odsłonie i prostym systemie sprzedaży on-line znajdą Państwo najtańsze: firany, firanki, gipiury, zasłony, zasłonki, zazdroski, lambrekiny, panele, firanki sznurkowe, girlandy, rolety rzymskie, klipsy, klamry, narzuty, obrusy - ZAPRASZAMY!!!

Informacje zawarte na stronach sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa. Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne nie zawierają uchybień lub błędów, które nie mogą jednak być podstawą do roszczeń.